Sprawozdanie z meczu.

27 kolejki Orange Ekstraklasy LEGIA WARSZAWA – WISŁA KRAKÓW

Stadion Wojska Polskiego, ul Łazienkowska 3,

27.04.2008 godz. 1700.

W dniu 27 kwietnia 2008 członkowie Stowarzyszenia Ożarowska, w ramach projektu  Aktywne Weekendy napisanego przez Bartka Formanowskiego, uczestniczyli w meczu 27 kolejki Orange Ekstraklasy rozgrywanym na stadionie Wojska Polskiego przy ul. Łazienkowskiej 3, pomiędzy drużynami Legia Warszawa – Wisła Kraków.

Przed meczem znane było najważniejsze rozstrzygnięcie – Wisła Kraków nowo koronowanym   Mistrzem  Polski.   Wiślacy   w   Warszawie   walczyli   tylko   o  prestiż i podtrzymanie miana niepokonanej drużyny w sezonie 2007/2008. Legia zaś, cały czas biła się  o miejsce dające awans do europejskich pucharów.

Spotkania obu drużyn zawsze budzą wiele emocji, tym razem nie było inaczej. Ubrani w szaliki, koszulki z emblematem swojego ukochanego klubu wraz z opiekunami zajęliśmy specjalne miejsca dla osób na wózkach – między widownią a płytą boiska. Dzięki temu byliśmy najbliżej swoich idoli. Po 26 kolejkach bez porażki znakomita passa krakowian została przerwana. Nowo koronowany mistrz uległ w Warszawie Legii 2-1. Bohaterem meczu został młodziutki, zaledwie 18-letni pomocnik gospodarzy Maciej Rybus, strzelec  dwóch goli w 29 i 48 minucie spotkania. Honorowe trafienie dla Wisły zdobył w 61 minucie Paweł Brożek, przybliżając się tym samym do korony Króla Strzelców. Cichym bohaterem został także bramkarz stołecznego zespołu Jan Mucha, który mimo   kontuzji obronił strzał Brożka z rzutu karnego. Nie można zapomnieć, że od 42 minuty wiślacy grali w dziesiątkę po tym jak Dariusz Dudka otrzymał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę. Pod koniec legioniści zaczęli grać na czas, ale do końca dowieźli korzystny wynik 2-1.

Kibice (L)egii w kraju i poza jego granicami słyną z bardzo dobrze, zorganizowanego dopingu. Jednak od początku sezonu 2007/2008 na trybunach panuje cisza to – forma dezaprobaty fanów dla działań sponsora - Grupy ITI. Bardzo żałujemy, że ci którzy pierwszy raz byli na stadionie nie mogli usłyszeć śpiewanych na całe gardło:  „Sen  o  Warszawie”,  „Mistrzem Polski jest Legia” i wielu innych szlagierów. Co prawda kibice z Krytej próbowali prowadzić doping jednak z dawną atmosferą miał on niewiele wspólnego.

"Żyleta"  (trybuna otwarta), w ramach protestu, na pewien czas zamieniła się w publiczność siatkarską. Na odkrytej grano w siatkówkę (dwoma piłkami) i... przez jakiś czas to właśnie skupiało uwagę widzów.

Spotkanie obejrzały 9622 osoby w tym 410 gości zasiadających pod zegarem. Dla kilku osób z naszej grupy wizyta na stadionie to wyjątkowa  okazja udziału na żywo w dużej imprezie sportowej.